15.08.2015 / ieeja brīva
19.30

Mixmaster AG — vecās skolas dīdžejinga meistars, kurš profesijā ienācis jau astoņdesmito gadu nogalē. Disko miksēšana, Latvian Beat, Universal Groove Music un īstais Funk no vecām platēm - parādības, ko Latvijā asociē tieši ar Andri. Diskžokejs, kas spēlē dažādus stilus, īpašu uzmanību pievēršot miksēšanai un radošam spēlēšanas procesam, festivāla laikā dalīsies ar savu funk pasaules redzējumu, spēlējot un stāstot.

“Pieneņu Vīns” ir kolektīvs no Latvijas, izveidots 2005. gadā un spēlējošs savas autorkompozīcijas. 10 gadu laikā grupa ir piedalījusies vairākos vietēja un starptautiskā mēroga konkursos un festivālos un ir slavena ar savu draudzīgu koncertu atmosfēru un radošiem digitālajiem projektiem.

Sasniegumi un festivāli: “MicRec Open4”, “Tu Esi Pamanīts”, “Eirodziesma 2011”, “Labākā Debija 2011”, “Dziesma 2013”, “Bildes”, “Fonofest”, “Sarkasms”, “Bauzlande”, “Sigulda Jazz, “Zem Viena Jumta”, “Jazz Sessions Artelis”, “Pārdaugavas svētki”, “Jazz Days Liepaja”, “Shine Cafe Festival”, “Klaipeda Sea Festival”, “Lelle Alternatiiv”, “Clazz Jazz”, “Live in Blue Bay”, “International Jazz Day Latvia 2014”, “Riga Funk Fest 2014”. Sadarbības: Serge Junior Robinson, Inga Bērziņa, “Platz Für Tanz”, “Danceradio”, Tommaso Troncon, Fil Straughan.

Speciāli Riga Funk Fest festivālam tiek sagatavota jauna funk programma, kas tiks aranžēta un izpildīta paplašinātajā pūšaminstrumentu sastāvā: klāt ierastajiem taustiņinstrumentiem, ģitārai, basģitārai, bungām un balsij pievienosies baritona, tenora un alta saksofoni, trompete un trombons.

http://www.pienenuvins.lv/
https://www.youtube.com/user/DWRiga
http://www.pienenuvins.lv/stop360/

Riga Flow Beings (izveidots 2015. gadā) ir brīvās improvizācijas sastāvs, kur mūzika kļūst īpaši precīza līdz ar variētiem grūviem un poliritmiem, kontrastējot ar abstrakto harmoniju, kur satiekas modālie un polifonijas aspekti. Emocionāli bagāta ar dziedējošo enerģiju. Šīs grupas mērķis ir spontanitāte un brīvība no struktūrām. Viņu mūzika kombinē tradīcijas vēsturi un atklāj jaunu mūzikas potenciālu, runājot par enerģiju, skaņu un jauniem virzieniem.

Deniss Paškevičs ir Džona Koltreina garā muzicējošs saksofonists, viens no galvenajiem jaunās paaudzes mūziķu mentoriem Baltijas valstīs. Viņš ir uzstājies visā pasaulē un uzkrājis bagātu muzikālo pieredzi. Rihards Fedotovs ir moderns bundzinieks, kurš astoņu gadu laikā ir dzīvojis Dānijā un ASV un pierādījis sevi kā izcilu mūziķi fusion, jazz, gospel un modern pop mūzikas žanros. Rūdolfs Macats ir abstrakts taustiņinstrumentālists, kuram patīk veidot spriedzi no skaņas un meklēt jaunas harmoniskās krāsas. Viņš jūtas komfortabli, spēlējot klusumā, veidojot mūziku, balstoties uz tā, kā viņa ķermenis reaģē uz skaņas frekvencēm, nevis harmonijas loģistiku. Dzīve Nīderlandē palīdzēja Rūdolfam labāk saprast mūzikas tradīciju.

http://rudolfsmacats.wix.com/music
http://denisspashkevich.com/
http://www.rickfedssociety.com/

The Coco'Nuts grupa pastāv jau kopš 2012. gada, un tās mūzikā ir saskatāmas iezīmes no vairākiem mūzikas stiliem, bet galvenokārt tās ir variācijas ar funk / bluesrock / alternative jazz. Kolektīvs ir uzstājies vairākos klubos un bāros: Kaņepes kultūras centrs (LV), Geltonos sofas klubas (LT), Kalnciema kvartāls (LV), Teātra bārs (LV), kā arī pāris klubos Austrijā un Francijas Alpos. Ir spēlējis festivālā BILDES (LV), LMA Karnevālā (LV), Tartu Indie fest (EE), Sostines dienos (LT) un Positivus festival (LV). 2014. gada pavasarī tika izdots pirmais EP albums „Appetizer”, kurš ir pieejams gan fiziskā, gan digitālā formātā. Šī gada laikā ir paredzēts izdot pilno albumu.

https://www.facebook.com/thecoconuti
https://soundcloud.com/thecoconuts

23.00

Ama motion ir funk / RnB instrumentālā grupa, dibināta 2013. gadā. Sākotnēji grupa iekļāva trīs mūziķus, kuri spēlēja bungas, basu un ģitāru. Ar laiku pievienojās jauni dalībnieki — saksofonisti, trompetists un pianists. Grupa spēlē oriģinālkompozīcijas, eksperimentējot un nereti miksējot stilus. Katrs grupas dalībnieks ārpus Ama motion uzstājas pazīstamajos sastāvos Latvijā un ārpus tās, bet tieši šī apvienība ir izveidota, lai mūziķi spētu iegrūvot no sirds. Grupa uzsāka darbību ar pirmo singlu — Aleksandra Ozola oriģinālkompozīciju Mister W, ko viņš veltījis Victor Wooten. Grupas sastavā ir Aigars Lībergs (bungas), Aleksandrs Ozols (bass), Mārcis Vasiļevskis (ģitāra), Andris Kauliņš (klavieres), Valters Šmits un Artūrs Sebris (tenorsaksofoni), Gatis Gorkusa (trompete).

https://www.youtube.com/watch?v=cZdaREtasZo
https://www.youtube.com/watch?v=UvvceYIWvkI

Funkology Project: No rudens līdz pavasarim Rīgas klubā “Pulkvedim neviens neraksta” tika realizēta koncertsērija “Funkology”, kas bija veltīta jazz funk mūzikas leģendu radītajai mūzikai un kurā piedalījās Ralfs Eilands, Aija Vītoliņa, Kristīne Prauliņa, Evilena Protektore, Dinara Rudan, Oskars Stolse-Semerovs, Jānis Stībelis un vēl citi viesi.

Vasaras koncertprogrammā piedalīsies liela daļa “Funkology” koncertsērijas viesu. Gaidāma pamatīga funk mūzikas ballīte brīvā dabā, kur ikvienam būs iespēja izdejoties pēc sirds patikas. Pati grupa uzsver lielisko iespēju uzstāties lielā sastāvā, kas bijis sapnis jau vairākus gadus. Programmā būs iekļauti labākie skaņdarbi no “Funkology” koncertsērijas.“Funkology” koncertā ""Riga Funk Fest 2015"" piedalīsies viesi Ralfs Eilands, Aija Vītoliņa, Kristīne Prauliņa, Evilena Protektore.

Šajā koncertā VCP sastāvam būs papildspēki, tāpēc pieaicināti vēl četri lieliski mūziķi – Oskars Ozoliņš (trompete), Laura Rozenberga (trombons), Kristaps Lubovs (saksofons) un Ritvars Garoza taustiņinstrumenti). Tas viss kopā sola, kā saka pati grupa, baigāko ballīti! Grupa “Very Cool People” ir: Elvijs Grafcovs (ģitāra), Māris Jēkabsons (saksofons), Māris Vitkus (taustiņinstrumenti), Valters Sprūdžs (basģitāra) un Andris Buiķis (bungas).

https://www.youtube.com/watch?v=jgOgMWhxt90
https://www.youtube.com/watch?v=zkdCmpdiYPc
http://www.verycoolpeople.org/

01.00

Riga Funk Fest 2015 hedlaineri, Gin‘Gas (LT) veido mūziku jau 25 gadu garumā. Kolektīva sastāvs mainījies gadiem ilgi, līdz brīdim, kad grupa ir sākusi darbu pie jauna albuma. Grupas sastāvā ir mūziķi no vairākām Lietuvas pilsētām — Šauļiem, Viļņas, Klaipedas un Panevēžas, kopīgi izveidojot United Funk Front. Gin'Gas ar savu mūziku var panākt, lai jebkura auditorija pieceļas kājās un pievienojas grupas uzstāšanai, veidojot funky jazz soul mūziku īpašu. Ikviena melodija ir superhīts, kas veido īpašu atmosfēru, un funky ballīte nebeidzas!

http://gingas.lt/

Rigas svetki 2015

2015


Riga Flow Beings


The Coco'Nuts


AMA motion


VCP Funkology


Pieneņu Vīns in Brass


AMA motion & Riga Flow Beings mini-jam


AMA motion mini-jam


The Coco`Nuts mini-jam


VCP Funkology mini-jam


Gin`Gas


Pieneņu Vīns mini-jam


Gin`Gas


Mixmaster AG


2014


Elvijs Grafcovs, Ralfs Eilands, Evilena Protektore


Ralfs Eilands (Very Cool People)


Evilena Protektore (Pienenu Vins)


Arta Jekabsone (Bunch of Gentlemen)


Olgerts Dreimanis (O'Night Quartet)


Raivo Stashans
(FunCOOLio)


Vladimirs Tuzovs, Eriks Kibermanis


Eriks Kibermanis (Bunch of Gentlemen)


Vladimirs Tuzovs (FunCOOLio)


Deniss Pashkevich (Funk Therapy)


Aleksandrs Ozols, Andris Kaulinsh


Andris Kaulinsh «Pienenu Vins»


Elvijs Grafcovs «Very Cool People»


Aleksandrs Ozols «O' Night Quartet»


Miguel Andres Hernandez Giraldi «Funk Therapy»


FunCoolio at Riga Funk Fest 2014


O'Night Quartet at Riga Funk Fest 2014


Very Cool People at Riga Funk Fest 2014


Deniss Pashkevich Funk Therapy at Riga Funk Fest 2014


Pienenu Vins at Riga Funk Fest 2014


Bunch of Gentlemen at Riga Funk Fest 2014


Rigas svetki 2015

Ik gadu mūziķu un grupu, kuras spēlē mūziku funk stilā, skaits pieaug, kļūst vairāk klausītāju, kuri ar prieku klausās to, tādēļ Wise Music Society komandai radās ideja savākt vairākas šādas grupas vienuviet un sarīkot festivālu — Riga Funk Fest. Šogad festivāls norisinās jau otro gadu pēc kārtas, pirmoreiz pulcējot klausītājus no visām pasaules malām, kuri baudīja koncertu, kas veltīts funk — mūzikas stilam, kas vieno soul, jazz un RnB, un ir piepildīts ar tādu draivu un enerģiju, ka nav iespējams nostāvēt kājās. Šī gada mūziķu line-up ir zināms eksperiments - ar instrumentiem, jauniem sastāviem, programmu, funk žanra šķautnēm un skanējumu, panākot, lai ikviens skatītājs sajutas kā daļa no lielas dzīvespriecīgas funk mūzikas kopienas.

Wise Music Society ir dibinājuši mūzikas teoretiķi un praktiķi, entuziasti, kuriem piemīt zināšanas, izglītība, pieredze un izpratne par jazz, funk un citu žanru virzību, kā arī vēlme un iespējas īstenot ieceres, veicot sniegumu Latvijas mūzikas vides attīstībā.

Mēs vēlamies palīdzēt klausītājiem atrast jaunu mūziku, nodrošinot, lai tā ir WISE jeb patiesi kvalitatīva, bet mūzikas grupām — rast pielietojumu tam, ko viņi dara, un iekarot jaunu mērķauditoriju. Mēs vēlamies veidot stipru un saliedētu mūzikas kopienu, kas apmainītos ar pieredzi, rīkotu un baudītu kopīgus pasākumus un veidotu mūziku saprotamu un pieejamu klausītājiem.

Vairāk par mūsu projektiem lasi te: http://wisemusicsociety.lv/lv/projects

https://www.facebook.com/WiseMusicSociety

+371 26 77 07 07

rigafunkfest@wms.lv

Rigas svetki 2015

Riga Funk Fest norises vieta — Spīķeru laukums.

Rigas svetki 2015