16.08.2014 / ieeja brīva
20:00

FunCOOLio ir 2007. gadā dibināta instrumentālās mūzikas apvienība, kas uzstājas ar kompozīcijam funk/fusion stilā ar džeza elementiem. Kolektīva nosaukumu veido divi vārdi: "Funk" un "Coolio" (populārs 90-to gadu R'n'B mākslinieks). FunCOOLio izpilda savas oriģinālkompozīcijas, apvienojot 70-to gadu funk stilu ar mūsdienu elektroniskās mūzikas struktūru un unikālo Hammond ērģeļu skanējumu. Grupa uzstājusies kopā ar Denisu Paškeviču & Funk Therapy, Mixmaster AG, Very Cool People, S&T Syndicate, Pieneņu Vīns, Raimonds Macats & RM5, Aivars Hermanis, Roberts Gobzinš, Raphael Wressnig (Austria).

http://soundcloud.com/funcoolio
http://www.facebook.com/Funcoolio

Elektroakustiska grupa O’Night Quartet spēlē mūsdienu instrumentālo mūziku, miksējot dzīvo skaņu, ierakstītās cilpas un digitālos efektus. Grupa spēlē oriģinālmūziku ar funk, house, nu disco, kā arī improvizācijas elementiem. Grupas sastāvā — Oļģerts Dreimanis (bungas), Mihails Kaspers (taustiņi), Aleksandrs Ozols (basģitāra) un Kristaps Lubovs (saksofons).

https://www.youtube.com/watch?v=2sEQnT6lD2Q

Very Cool People ir instrumentālās mūzikas grupa, kas spēlē jazz-funk un fusion mūziku. Auditorija, kurai domāta VCP mūzika, nav tikai jazz mūzikas cienītāji un mūziķi, bet arī cilvēki, kuriem iepriekš nav bijusi saskarsme ar šiem mūzikas stiliem. VCP cenšas sarežģītu un nopietnu mūziku padarīt viegli uztveramu un saprotamu jebkuram cilvēkam un spēlē oriģinālmūziku, kur iekļauj dažādus jazz, funk, hip-hop un soul mūzikas elementus un papildina skanējumu ar dažādiem netipiskiem efektiem.

http://www.verycoolpeople.org
http://www.facebook.com/verycoolpeople
http://www.youtube.com/user/ccmpdcsm

Deniss Pashkevich Funk Therapy ir viena no vadošajām funk, groove mūzikas grupām Baltijas valstīs, kas atskaņo oriģinālmūziku labākajās funk tradīcijās. Deniss Paškevičs ir saksofonists, flautists, komponists, producents un skolotājs mūsdienu improvizācijas un džeza mūzikā, savos mūzikas pamatos izglītots gan akadēmiskās, gan mūsdienu ritmiskās mūzikas virzienos. Daudz iedvesmojies un smēlies idejas leģendārā saksofonista un komponsta Džona Koltreina daiļradē.
Savas muzikālās karjeras laikā Deniss ir kļuvis par trīs lielu kompāniju — Marca Reeds (Francija), Theo Wanne (ASV) un P.Mauriat (Francija) — oficiālo pavadošo mūziķi, piedalījies vairāk nekā 20 albumu ierakstos, no kuriem viens no pēdējiem un nozīmīgākajiem ir Latvijas un Dānijas džeza mūziķu projekta Frank/Pashkevich Quartet izdotais albums Outlook.

http://www.denisspashkevich.com/
https://www.facebook.com/denisspaskevich

Pieneņu Vīns ir funk-jazz-fusion grupa, izveidotā 2005. gadā. Šobrīd grupa vieno sešus profesionālus mūziķus, kuri pastāvīgi pilnveido savas muzikālās prasmes, piedaloties projektos, festivālos un konkursos. Grupa ir vinnējusi MicRec Open4 (2007), Tu Esi Pamanīts (2008), piedalījās Bildes, Fonofest, Sarkasms, Bauzlande, Sigulda Jazz, Zem Viena Jumta, Jazz Sessions Artelis, Pārdaugavas svētki, Jazz Days Liepaja, Shine Cafe Festival 2013 (Latvija), Klaipeda Sea Festival (Lietuva), Lelle Alternatiiv, Clazz Jazz (Igaunija), Live in Blue Bay (Ukraina), Dziesma 2011, Eirodziesma 2013, International Jazz Day Latvia 2014. Grupa veidoja kopprojektus ar Serge Junior Robinson, Inga Bērziņa, Platz Für Tanz, Danceradio, Tommaso Troncon, Fil Straughan.

http://pienenuvins.lv/
https://www.youtube.com/user/DWRiga
https://www.facebook.com/pienenuvins

B of G ir jauno Latvijas džeza mūziķu apvienība, kas radusies, iedvesmojoties no tādām pasaules slavenām grupām kā Tower of Power, James Morrison un Hot Horns Happe. Kopumā deviņi džentlmeņi: Viesturs Grapmanis — trompete, Krists Kristaps Liepa — trombons, Roberts Martinovskis — soprāna, alta un tenora saksofons, Kristaps Lubovs — tenora saksofons, Ēriks Kibermanis — baritona saksofons, Rihards Goba — ģitāra, Dāvis Bindemanis — klavieres, Ivars Dauksts — basģitāra, Kalvis Sležis — bungas, un viena dāma — vokāliste Arta Jēkabsone.

http://www.soundcloud.com/bunchofgentlemen
http://www.facebook.com/BunchOfGentlemen

Elvijs Grafcovs, Ralfs Eilands, Evilena Protektore


Ralfs Eilands (Very Cool People)


Evilena Protektore (Pienenu Vins)


Arta Jekabsone (Bunch of Gentlemen)


Olgerts Dreimanis (O'Night Quartet)


Raivo Stashans
(FunCOOLio)


Vladimirs Tuzovs, Eriks Kibermanis


Eriks Kibermanis (Bunch of Gentlemen)


Vladimirs Tuzovs (FunCOOLio)


Deniss Pashkevich (Funk Therapy)


Aleksandrs Ozols, Andris Kaulinsh


Andris Kaulinsh «Pienenu Vins»


Elvijs Grafcovs «Very Cool People»


Aleksandrs Ozols «O' Night Quartet»


Miguel Andres Hernandez Giraldi «Funk Therapy»


FunCoolio at Riga Funk Fest 2014


O'Night Quartet at Riga Funk Fest 2014


Very Cool People at Riga Funk Fest 2014


Deniss Pashkevich Funk Therapy at Riga Funk Fest 2014


Pienenu Vins at Riga Funk Fest 2014


Bunch of Gentlemen at Riga Funk Fest 2014


Ik gadu mūziķu un grupu, kuras spēlē mūziku funk stilā, skaits pieaug, kļūst vairāk klausītāju, kuri ar prieku klausās to, tādēļ Wise Music Society komandai radās ideja savākt vairākas šādas grupas vienuviet un sarīkot festivālu — Riga Funk Fest. Klausītājiem būs iespēja izbaudīt koncertu, kas veltīts funk — mūzikas stilam, kurš vieno soul, jazz un RnB, un ir piepildīts ar tādu draivu un enerģiju, ka nav iespējams nostāvēt kājās. Katra no grupām-festivāla dalībniecēm atrod īpašu pieeju fankam, parādot žanra daudzšķautņainumu, savienojot to ar vairākiem citiem stiliem un eksperimentējot ar skanējumu.

Wise Music Society ir dibinājuši mūzikas teoretiķi un praktiķi, entuziasti, kuriem piemīt zināšanas, izglītība, pieredze un izpratne par jazz, funk un citu žanru virzību, kā arī vēlme un iespējas īstenot ieceres, veicot sniegumu Latvijas mūzikas vides attīstībā.

Mūsu misija ir palīdzēt klausītājiem atrast jaunu mūziku, nodrošinot, lai tā ir WISE jeb patiesi kvalitatīva, bet mūzikas grupām — rast pielietojumu tam, ko viņi dara, un iekarot jaunu mērķauditoriju. Mēs vēlamies veidot stipru un saliedētu mūzikas kopienu, kas apmainītos ar pieredzi, rīkotu un baudītu kopīgus pasākumus un veidotu mūziku saprotamu un pieejamu klausītājiem.

  1. gadā Wise Music Society organizēja Starptautisko Džeza dienu Latvijā (http://jazzday.lv/), palīdzot valstij kļūt par daļu no UNESCO atzītās džeza kustības un sarīkojot 18 koncertus ar 142 mūziķu līdzdalību vienā dienā.

https://www.facebook.com/WiseMusicSociety

+371 26 77 07 07

rigafunkfest@wms.lv

Riga Funk Fest norises vieta — Spīķeru laukums.